Volby do PS PČR 2017

Proč volit ODS?

Občanská demokratická strana během působení v několika nedávných koaličních vládách ztratila důvěru velké části voličů. Jako její člen vidím, že se z toho poučila, provedla potřebné změny a na podzim roku 2017 bude dobrou volbou pro naše občany. Přináší smysluplná řešení pro Českou republiku a nespoléhá se jako většina politických konkurentů pouze na nereálné sliby.

Zjednodušmě to!

Zjednodušme to! Jedno ze základních hesel současné ODS. Stálo by za to rozšířit. Zjednodušme a zefektivněme. Co? Státní správu. Dokážeme zjednodušit a zefektivnit výrobu i procesy. To je to, co žene naše firmy vpřed. Stát se naopak dlouhodobě ubírá směrem „je to delší, ale horší cesta“. Vytváří nové a složitější byrokratické procesy, zřizuje nová pracovní místa pro úředníky a celý systém je tak nákladnější a nákladnější.

Liberálně-konzervativní strana

ODS se dlouhodobě prezentuje jako liberálně-konzervativní politická strana. Mezi pojmy liberální a konzervativní existuje z hlediska politické teorie rozpor. Proto bude dobré si to trochu objasnit. Občanská demokratická strana hájí konzervativní hodnoty jako rodina, tradice, národní stát, bezpečnost nebo spravedlnost. Vedle toho liberálně přistupuje k ekonomickým otázkám, preferuje svobodou podnikání, volný trh nebo malý efektivní stát. Skrze tyto hlavní principy nahlíží aktuální problémy i otázky dlouhodobého vývoje České republiky.

Volební program ODS

Volební program představuje názory ODS na současná témata, která aktuálně rezonují naší politickou scénou. Je zdánlivě složitý, ale nabízí základní teze i konkrétní kroky.

Osobně se chci zasadit především o

  • znovuobnovení důvěry lidí v klasické politické strany. Přes všechna jejich klopýtnutí jsou pro nás stále jedinou zárukou demokratického vývoje. Narozdíl od prezidenta, který rád často jedná zcela svévolně. Narozdíl od hnutí ANO, jehož předsedou je oligarcha toužící po neomezené moci.
  • zlepšení jména politiků a podnikatelů. Navrácení společenské reputace oběma profesím. Většina z politiků si nezaslouží být nálepkována podle svých zkorumpovaných kolegů a podnikatelé, to není jen skupina arogantních povýšenců, kteří zbohatli za podivných okolností.
  • zvýšení politické kultury v České republice. Politika musí být spravedlivá ke všem skupinám. Populistické sliby ČSSD narušují rovnováhu ve společnosti. Politika nesmí postrádat lidskost. Ani v největší krizi nelze na lidi pohlížet jen jako na čísla v tabulce příjmů a výdajů. Za ministra financí Miroslava Kalouska to bohužel neplatilo.

Kandidátka ODS v Královéhradeckém kraji

Č. Celé jméno Věk Povolání
1 Adamec Ivan, Mgr. 57 poslanec PS PČR, starosta Trutnova
2 Procházka Miroslav, Ing. 58 vedoucí odboru informatiky FN
3 Drejslová Jana, Mgr. 54 místostarostka Rychnova nad Kn.
4 Škop Jiří, Mgr. 41 místostarosta Police nad Metují
5 Dlabola Josef 38 starosta Staré Paky
6 Vlasák Miroslav 57 starosta Žacléře
7 Hroneš Petr, MUDr. 58 lékař
8 Tomášek František, Ing. 74 soukromý zemědělec
9 Moravec Michal, Bc. 44 podnikatel
10 Král Josef, Ing. 58 starosta Velkého Pořící
11 Muthsam Ivo, Ing. 61 podnikatel
12 Voráček Ondřej, PhDr. 44 podnikatel, vystudovaný politolog
13 Doudová Iva, Mgr. 52 ředitelka MŠ Hronov
14 Hovorka Radovan 53 obchodník
15 Škopová Petra, Ing. DiS. 49 pojišťovací makléř, jednatelka firmy
16 Dyntar Karel, Ing. MBA 47 jednatel a majitel společnosti
17 Kochan Jozef, MUDr. 71 lékař – radiolog
18 Matička Jaroslav, Ing. 68 lesník, zastupitel města
19 Jaroš Emil, MUDr., Ph.D. 73 lékař – chirurg
20 Bém Jan 61 živnostník

Glosy a komentáře

PhDr. Ondřej Voráček, kandidát ODS č.1 pro komunální volby v Nové Pace

Lídr kandidátky ODS pro komunální volby v Nové Pace

PhDr. Ondřej Voráček - člen Občanské demokratické strany 45 let, ženatý, má dvě děti (24 a 17 let) a jednoho vnuka (19 měsíců)  absolvoval Gymnázium v Nové Pace (1992)  vystudoval politol...

Číst dále

MKS, dříve Lidový dům, dříve Orlovna

Volební program ODS v Nové Pace pro komunální volby 2018

Co budeme prosazovat Naší hlavní investiční prioritou je delší dobu rekonstrukce Městského kulturního střediska (MKS). Tento projekt dlouho ustupoval v prioritách vedení města akcím, na které se ...

Číst dále

Královéhradecký kraj

Komunální politika s podporou na krajské a celostátní úrovni

Celostátní volební program ODS ODS se vždy mohla opřít o komunální politiky a právě na základě jejich znalostí a zkušeností vybrala čtyři tematické okruhy, které jsou společné pro většinu měst a o...

Číst dále

Občanská demokratická strana během působení v několika nedávných koaličních vládách ztratila důvěru velké části voličů. Jako její člen vidím, že se z toho poučila a na podzim roku 2017 bude dobrou volbou pro naše občany. Přináší smysluplná řešení pro Českou republiku a nespoléhá se jako většina politických konkurentů na ohlupování voličů nereálnými sliby.